Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Beauceron z Babanovho vŕška

Novinky / News / Nouvelles

                                                             
                                                            2018 
9.12.2018 sme sa s Fay zúčastnili viac menej jej poslednej výstavy MVP v Nitre,nakoľko si dáme prestávku a pustíme sa viacej trénovať na skúšku BH VT, ktorú by sme chceli zdolať v roku 2019 :-) 
Na tejto výstave bola v triede Šampionov kde získala BOS, CACIB, CAC a Výborná 1 a plus týmto splnila a získala titul Slovenský Výstavný Šampion :-)
                                   
                                              

8.12.2018 sa Fay zúčastnila na MVP v Nitre kde získala úžasné výseldky v tr. Šampionov:
                   BOB, CACIB, CAC, Výborná 1 a v záverečnom kruhu FCI1 3.miesto BIG !!!!!!!!
                                                   
 
28.10.2018 sme sa s FAY zúčastnili na 3-dňovej medzinárodnej výstave v Bratislave, kde Fay získala v triede šampionov krásne výsledky a posudky až na posledný deň kde pán posudzovateľ dával najavo že jemu sa fenky nepáčia ale aj celkovo počas jeho 3.dní posudzovania rozdávala VD a D aj keď posudky boli výborné :-) A tak Fay ako správny šampion, grandšampion a interšampion dostala jej prvé VD :-)
Samozrejme veľmi pekne ĎAKUJEME Karinke našej úžasnej handlerke a jej maminke Hanke :-) ♥
                                             26.10.2018 -  Excellent 1, CAC, CACIB, BOS
                                             27.10.2018 -  Excellent 1, CAC, CACIB, BOB
                                             28.10.2018 -  Fayin úplne prvý Veľmi dobrý 1 :-)  ako správny šampion :-) 
                                            
                                            
 
12.10.2018 sa Fay zúčastnila s Karinkou našou úžasnou handlerkou a s jej maminkou Hankou na Europskej výstave 2018 vo Varšave v Poľsku,kde získala v naozaj veľkej konkurencii v tr.Šampionov EXCELLENT 2 (2/7)  kde posudzovala pani Sylvie Desserne z Francúzska (z domovskej krajiny tohoto úžasného plemena) !!!! 
Som na ne  naozaj veľmi hrdá a patrí im velikánske GRATULUJEM a hlavne ĎAKUJEM :-) ♥
          
 
 
 2.10.2018 som sa dozvedela super správu že Ditin krásny syn GAZZ,získal na špecialnej klubovej výstave Beauceronov v Bochoviciach CZ v triede otvorenej známky EXCELLENT 1, CAC (posudzovala pani Anna Kochan z PL) a tiež že z bonitoval na výbornú a teda je ďaľší chovný pes z našej CHS okrem Eranisa a Cirka :-) Veľmi gratulujeme jeho majiteľke ako aj celej jej rodinke a aj Gazzovi a ďakujeme za prezentáciu a som na nich hrdá !!! :-) 
 
 16.9.2018 sme sa s Fay zúčastnili SK Klubovej výstavy Beauceronov, kde FAY potvrdila svoje kvality a kde získala znova krásne výsledky ako aj pred rokom a to v triede Šampionov: Excellent 1/3, CAC, BOB, Klubový VÍŤAZ a tiež za celý rok 2017 s najväčším počtom bodov získala 1.miesto FENA ROKA 2017 :-) Som na ňu veľmi hrdá a veliké poďakovanie patrí tiež našej úžasnej handlerke Karinke Štibravej a aj jej úžasnej maminke Hanke Štibravej :-) ♥
Na tejto výstave sa zúčastnili ešte dvaja naši odchovanci a to náš úžasný ERANIS z Babanovho vŕška s jeho úžasnou majiteľkou Evičkou, kde získal tiež super výsledky a to v tr. Šampionov: Excellent 1/2, CAC, Klubový VÍŤAZ 2018 a náš iba 4.mesačný IRWIN z Babanovho vŕška na jeho aj jeho majiteľkynej úplne prvej výstave v tr. Šteniatok: Veľmi Nádejná 2. V tejto triede šteniatok bol s Irwinom ešte jeden starší psík musím povedať že bol naozaj veľmi pekný ale ak by sa ku kráse hodnotila aj povaha tak IRWIN by to vyhral na 1000% :-) ♥
No určite sa držali Irwinko a jeho majiteľka úžasne na ich prvej premierovej výstave a tak som na nich naozaj veľmi hrdá !!!!  ♥ ♥ ♥
 Veľké poďakovanie im patrí že sa zúčastnili s našimi odchovancami na tejto klubovej výstave a že ich prezentovali a samozrejme im všetkým GRATULUJEME a ĽÚBIME vás ♥ ♥ ♥
             
                                          
 18.6.2018 som dostala správu od majiteľov našeho Farga, že je otcom 10-tich krásnych šteniatok
 na Ukrajine, kde aj on žije :-) 
 
 17.6.2018 som dostala skvelé správy od majiteľov našich troch odchovancov:
 Cheyna, ktorá žije vo Švajčiarsku sa prvý krát zúčastnila výstavy v domovskej krajine tohoto plemena a   teda vo Francúzku v je 8.mesiacoch v tr. šteniat dorastu s krásnym výsledkom MEILLEUR PUPPY (Best Puppy)  - Veľmi Nádejná a tiež Víťaz   šteniatok !!!! Som na ňu a jej majiteľov veľmi hrdá !!! 
 Graciana ktorá žije vo Fínsku sa tiež zúčastnila výstavy, kde získala užasné hodnotenie v tr. Otvorenej -   SA, ROP, SERT, NORTH CAC (CAC, CACIB, BOB) !!!!
 Som na nich veľmi pyšná a sampzrejme sa tešíme !!! 
 No a nakoniec náš odchovanec Dorian sa zúčastnil oblastnej teda Krajskej výstavy v CZ nakoľko tam aj   žije, kde získal Víťaz triedy, Krajský Víťaz a Viťaz Jedovnice !!!! 
 Som veľmi šťastná a samozrejme že aj na nich hrdá lebo ho po prvý krát nevystavovala jeho majiteľka   Hanka ale jej dcéra Stazka ktorá sa v podstate aj prvý krát v svojom živote takto vôbec so psíkom ako   takým zúčastnila aj v kruhu osobne :-) 
   
10.6.2018 som sa dozvedela úžasnú správu z USA od majiteľov Ditinho syna Chronos Xerxesa :-) Xerxes v jeho 8mesiacoch sa zúčastnil na prestížnej a najväčšej výstave v USA - Woofstock, kde bol Víťaz a tiež Víťaz zo všetkých Víťazov (z počtu - 1/17)
Som nemierne šťastná a samozrejme veľmi hrdá na našeho krásavca a jeho majiteľov :-) 
                                   
 
10.6.2018 sme sa s Fay zúčastnili na MVP výstave -Derby Winner Show Nitra v Champion triede:
EXCELLENT, CAC, CACIB, BOB, DERBY WINNER 2018, & CRUFTS qualification 2019 !!!! :-) 
Posudzovateľ - Judge: Birk Karsten (DK)
Veľké ďakujem našej úžasnej handlerke Karinke a jej maminke Hanke!!!

8.6.2018 Fay sa zúčastnila na MVP Nitra - v Champion triede: 
EXCELLENT, CAC, CACIB, BOS & naša nová Slovenská Grand Championka :-)  Som veľmi hrdá na Fay & Kaja :-) 
Posudzovateľ - Judge: Mr. Gerard Cox (IE)
Veľké ďakujeme našej super handlerke Kaja Štibravá  & jej maminke Hana
                                  
 
28.5.2018 naša Fay sa záčastnila 19.-20.-21.5.2018 na MVP 3xCACIB v Szilvasvarád v Maďarsku kde získala krásne výsledky a splnila podmienky pre Šampion Výstavy Maďarska
21.5.2018 - CAC, CACIB, BOS 
Posudzovateľ: Lokodi Csaba Szolt (RO)
&
20.5.2018 - CAC, CACIB, BOB, CRUFTS kvalifikácia
Posudzovateľ: Anna Albrigo (I)
&
19.5.2018 - CAC, CACIB, BOS 
Posudzovateľ: Szabo Sandor (HU)
Som na Fay veľmi hrdá a veľmi pekne ďakujem super handlerke Klárke Babovej z CZ :-) ♥
                                          
Náš odchovanec Fargo z Babanovho vŕška sa tiež zúčastnil Medzinárodnej výstavy na Ukrajine, kde získal tiež úžasné výsledky !!!! :-) Som veľmi šťastná a tiež som na neho hrdá ako aj na jeho majiteľku Elenu :-)
19-20.5.2018 on IDS Odessa: 
19.5.2018 - FCI CACIB "Белая Акация"
Fargo z Babanovho vrska - CAC, CACIB, BOB!🏆
judge Chris Zeniou (Cyprus)

20.5.2018 FCI-CACIB "Золотой Берег"
Fargo z Babanovho vrska - CAC, CACIB, BOB!🏆
judge Ozan Belkis (Turkey
)

                            

15.5.2018 sa v našej CHS narodilo 9 krásnych šteniatok 3psíci a 6fenočiek z veľmi kvalitného spojenia CIE ASTHERIX Canis Mayrau & CIE DITA z Babanovho vŕška.Očakávam že to budú krásne jedince so super povahami a veľkým temperamentom. Na toto spojenie som sa dlho a veľmi tešila, nakoľko poznám osobne Astherixa a je to naozaj úžasný psík vo vštkých smeroch :-) ♥
Viacej info sa dozviete tu: klik
 
12.-13.5.2018 s Fay sme sa zúčastnili na MVP výstave v Lučenci, kde získala krásne výsledky v tr.Šampionov:
13.5.2018 - CAC, CACIB, BOB, 2.miesto BIG
Posudzovatelia: Lozić Željko (RS) a v záverečnom kruhu: Václavík Miroslav (CZ)
12.5.2018 - CAC, CACIB, BOB
Posudzovatelia: Václavík Miroslav (CZ) a v záverečnom kruhu: Harris Brian (NZ)
Som nesmierne pyšná na Fay a našu úžasnú handlerku Karinku a veľmi pekne im ďakujem za takéto super úspechy vo výstavnej sfére a tiež Karinkynej maminke Hanke za to že nás prijali s našimi fenkami a teda pomáhajú mi ich vystaviť nakoľko moje zdravotné ťažkosti ma v tom obmädzujú :-)
 
5.5.2018 sa zúčastnil náš odchovanec FARGO z Babanovho vŕška, po prvý krát na Medzinárodnej výstave v Ukrajine FCI-CACIB "Арсания-весна" s krásnymi a prekvapujúcimi výsledkami:  CAC, CACIB, BOB, 2.place BIG !!! 🏆🏆🏆
judge - Kornelija Butrimova 
                                               
     
 
1.5.2018 Tak novinky máme také, že Fay sa zúčastnila v triede Šampionov na 4xCACIBovej výstave v Chorvátsku konkrétne v meste Zadar, kde získala krásne výsledky 3x CAC, CACIB, BOB a 1x Excellent 2, Res.CAC a týmto má splnené podmienky pre udelenie titulu Interšampion teda C.I.E. !!! Tiež má začaté na Šampionku krásy Chorvatska :-) Som na ňu nesmierne hrdá 
1.5.2018 - Excellent, CAC, CACIB, BOB - Judge: Francisco Ruiz Rodriguez (ES)
Handler: Markétka Hanzaliusová
 
30.4.2018 - Excellent, CAC, CACIB, BOB - final ring FCI 1.Group in narrower selection the most beauty dogs!!! - Judge: Rony Doedijns (NL)
 
Handler: Markétka Hanzaliusová
29.4.2018 - Excellent 2, res.CAC - Judge: Tino Pehar (HR)
Handler: Markétka Hanzaliusová
28.4.2018 - Excellent, CAC, CACIB, BOB - Judge: Carl Gunnar Stafberg (SE)
Handler: Vojtěch Svoboda
Veľmi pekne ďakujem týmto skvelým mladým ľuďom Markétke, Vojtěchovi a Klárke, za to že Fay zobrali na túto výstavu a tiež že sa o ňu dobre postarali :-)
 
8.4.2018 sme sa s Fay znova zúčastnili na MVP výstave v Nitre,kde Fay získala v triede Šampionov - EXCELLENT, CAC, CACIB, BOS :-) 
Veliké ĎAKUJEME našej úžasnej handlerke Karinke a aj jej maminke Hanke :-) 
 
7.4.2018 sme sa s Fay zúčastnili na MVP výstave v Nitre keď v triede Šampionov získala prvý titul CAC  a teda začala svoj ďaľší titul pre Grand-Šampion. Okrem CAC získala tiež CACIB a BOS. :-) Na tejto výstave sa tiež zúčastnil náš odchovanec GAJUS z Babanovho vŕška (Colin Mereva x Dita z Babanovho vŕška) kde získal krásny výsledok Excellent, CAC a tak začína tiež pre udelenie titulu Šampion SK. Gajus je krásny psík a verím že by dosiahol aj lepší výsledok ale treba, aby na vystavovaní troška viacej potrénovali s jeho majiteľmi lebo oni vôbec nie sú v tomto smere znalý, čo je troška smola nakoľko bojovali s profi handlermi ktorý mali iných psíkov tohoto úžasného plemena. No pokiaľ ide exterier Gajusa tak je naozaj krásny a kvalitný psík a tiež povahovo úžasný :-) Majiteľom určite GRATULUJEME a ĎAKUJEM a držím veľmi pästíky ak sa zúčastnia aj ďaľších výstav :-) 
                                   
 
6.4.2018 sme boli s Ditou u veterinára kde jej urobil sonografické vyšetrenie a potvrdili graviditu a teda niekedy v polovičke Mája očakávame narodenie šteniatok zo spojenia Dita z Babanovho vŕška a Astherix Canis Mayrau :-) Viacej info. môžete vidieť v sekcii šteniatka :-) 
 
17-18.3.2018  sa zúčastnila naša úžasná fenka FAY z Babanovho vŕška na MVP výstave v Pécs v Maďarsku, kde získala krásne výsledky v tr. Šampionov - 2x Excellent, 2x CAC, 2x CACIB, 2x BOB !!!
Samozrejme veľmi pekne ďakujeme našej úžasnej handlerke Karinke a tiež jej úžasnej maminke Hanke že nám Fay zobrali na túto výstavu a postarali sa nám o ňu nakoľko ja som ostala doma  
 
14.3.2018 po celkovom zvážení a rozhodnutí, sme uskutočnili párenie našej veľmi peknej a úspešnej fenky Dita z Babanovho vŕška s veľmi pekným, úspešným a temperamentným psíkom !!!! Vždy som dala fenkám aspoň jedno háranie oddych, no a tak po prvý krát a tiež naposledy som sa rozhodla urobiť párenie tak, že sme teraz nevynechali háranie a nechali sme fenku pripustiť. Ak bude párenie úspešné tak šteniatka by sa mali narodiť okolo 14.5.2018.
Viacej informácii o otcovi našich šteniatok už čoskoro a informácie o tomto vrhu budú v sekcii Šteniatka !!! 
 
20.2.2018 som dostala veľmi smutnú správu od majiteľa našeho Arista, že Aristo zomrel  Bolo to naozaj neočakávané a veľmi náhle. Aristo mal zhubný nádor ale nikto to vôbec nepredpokladal, lebo Aristo bol stále akčný a teda nikto vôbec nevedel, že mu niečo je.
Aristo bol nádherný pes a tiež úspešný čo sa týka vo výstavnej sfére ale bol to hlavne rodinný príslušník, miláčik a priateľ jeho majiteľov !!!
Aristo mal skvelý život plný lásky ktorú dostával od jeho majiteľov a tiež aktivít ale skôr voľnejších a teda pre Arista radostných a hlavne jeho majitelia ho brali ako člena rodiny a tak sa k nemu aj správali !!!!  
Týmto sa chcem veľmi pekne poďakovať jeho majiteľom, že mu dali skvelí život a hlavne lásku ktorú niektorý psíkovia ani nezažijú a prajem im veľa síl aby sa s touto stratou ľahšie vyrovnali lebo to bolo naozaj neočakávané a veľmi rýchle a teda vôbec neboli pripravený na stratu Arista, ktorého milovali celým svojim srdcom a ktorý im veľmi teraz chýba !!! ĎAKUJEM VÁM !!! 
 
                                                                  R.I.P. 
                            
 
18.2.2018 sme boli s Fay na Národnej výstave psov v Bratislave, na ktorej sme sa aj zúčastnili a kde Fay získala super hodnotenie a to v tr. Otvorenej - Excellent 1, CAC, BOS a Slovenský víťaz - (posudzovateľ bol JUDr. Miroslav Dobák) !!! :-) 
Veľmi pekne ďakujeme Karinke za predvedenie Fayinky a tiež jej mamine Hanke že nás vedie pod ich krídlom čo sa týka predvádzania našich fenočiek :-) ♥ ♥
                     
 
11.2.2018 sme sa s Fay po dlhšom čase zúčastnili MVP výstavy v Nitre, kde získala v triede otvorenej   krásne výsledky a to - Výborná1 (1/3), CAC, CACIB, BOB a tým splnila všetky požiadavky pre Slovenský   Šampion Krásy!!!!!!                                                                                                           Samozrejme ako vždy aj na tejto výstave nám ju vystavila naša úžasná handlerka Karinka a veľmi jej     pekne jej ďakujeme za krásne predvedenie našej Fay. 
                    
                                                             
 
                                                             2017
14.10.2017 sme sa zúčastnili s Fay z Babanovho vŕška Slovenskej Klubovej Výstavy Beauceron, kde Fay získala nádherné výsledky a to v tr. Otvorenej: Excellent 1 (1/3), CAC, BOS a Klubový Víťaz 2017.Som na ňu nesmierne hrdá a veľká vďaka patrí aj našej super hendlerke Karinke, ktorá ju krásne odprezentovala :-) 
 Na tejto výstave sa zúčastnili aj naši dvaja odchovanci Eranis a Gallardo z Babanovho vŕška, ktorý to zvládli tiež výborne a Eranis získal v tr. Šampionov - Excellent 2, Res CAC a tiež získal 2.miesto v TOP Pes za rok 2016 :-) a Gallardo nakoľko toto bola iba jeho druhá výstava a bolo vidieť že ju nemusí (resp.ho výstava ako taká nebaví), tak iba kvôli tomu jeho prejavu znudenému mu udelili VD3 (3/4) aj keď čo sa týka exterieru sa posudzovateľke páčil :-) (len ten prejav sa jej nepáčil)
Veľká vďaka a obdiv patrí ich úžasnej majiteľke JUDr. Evke Polereckej, ktorá ich oboch predsa len nahlásila na moju prosbu a žiadosť a tiež veliké vďaka našej mladučkej ale za to úspešnej handlerke Karinke Štibravej :-) 
No a nakoniec som prihlásila len pre pasiu našu CHS aj do súťaže CHS kde sme získali 2.miesto (2/2)
                                       
    
 
7.10.2017 som dostala úžasnú správu od majiteľky našeho odchovanca a to že GAZZ z Babanovho vŕška úspešne zložil svoju prvú skúšku ZZO s počtom bodov 51/60 v jeho 19mesiacoch :-) No a tiež nám oznámili výsledky RTG kĺbov a tie sú DBK 0/1 :-) 
Samozrejme som na nich veľmi hrdá a tiež im patrí veliké GRATULUJEME a ĎAKUJEM !!!! :-)
                  
 
4.10.2017 sa v našej CHS narodili šteniatka zo spojenia Goldorak de la Noe de Orient x Dita z Babanovho vŕška :-)
 
1.10.2017 som dostala úžasnú správu od majiteľov našeho Doriana, že úspešne absolvoval skúšku StPr2  s počtom bodov 72/100. My im posielame velikánske GRATULUJEME a tiež pozdravy a len tak ďalej aby sa im darilo aj do budúcna !!!! :-)
                                 
 
 16.-17.9.2017 sa na MVP (IDS) v Nitre zúčastnili naši dvaja odchovanci Eranis & Dorian a získali krásne   výsledky a Eranis je Grand Champion SK & Dorian je Šampion SK!!! :-)
  ERANIS: Tr.Champion - Excellent 1, CAC, CACIB, BOB
               Tr. Champion - Excellent 1, CAC, CACIB, BOB, 3.BIG + Grand Šampion Slovenska :-)
  Dorian:  Tr. Otvorená - Excellent 1, CAC, Res. CACIB
               Tr. Otvorená - Excellent 1, CAC, Res.CACIB + Šampion Slovenska :-)
   Velikánske GRATULUJEME obidvom a aj ich majiteľom :-) 
                         
 29.8.2017 som dostala zprávu od majiteľov našej Graciany (Colin x Dita) žijúcich vo Fínsku, že sa            zúčastnili s Gracianou na Fínskej klubovej výstave, kde získala výsledok - ERI 2 SA - Excellent 2, Res.CAC  (2/5) a tiež TAN testu z povahy kde získala známku Excellent (8-8-8) aj keď to nemá oficialne.
 Velikánske GRATULUJEME !!! 
                                                                   
 18.8.2017 som dostala správu od majiteľov našeho Gassana žijúceho v Nemecku, že sa s ním zúčastnili  Klubovej výstavy Francúzkych ovčiakov kde v triede Strednej získal Excellent 4 (4/6)
 Samozrejme im GRATULUJEME a veľmi sa tešíme :-) 
 
 4.-5.8.2017 sme boli s Ditou vo Francúzku aby sme urobili párenie Dituši s krásnym psom Goldorak de     la Noe  de Orient. Mali sme vo výbere viacej krásnych psíkov ale Matej majiteľ našej fenočky Arietky ma  presvedčil a na poslednú chvíľku som sa nakoniec rozhodla,že tú pre mňa úmornú dlhú cestu do    Francúzka absolvujeme  a teda neskoro večer pred dňom ako sme cestovali som rozhodla že krytie    bude s Goldorakom.Toto  krytie bolo úspešné a očakávame šteniatka vrh CH a viacej info sa dozviete v  sekcii Šteniatka - Puppies http://gera-beauceron.wbl.sk/Steniatka-Puppies.html !!! :-)
 
 
23.7.2017 som dostala super správu z Fínska od majiteľov našej Graciany, ktorá dnes získala na  Medinárodnej  výstave vo Fínsku úžasné výsledky BOB, CACIB, SERT (CAC)  Graciana je dcéra našej    fenky  Dita z Babanovho  vŕška a Colin Mereva a vyrástla z nej veľmi pekná elegantná fenka 
           
 
 25.6.2017 Fay sa zúčastnila bonitácie to znamená skúšky pre jej uchovnenie kde sa hodnotil exterier a povaha. Musím povedať že Fay bola veľmi šikovná a tak úspešne zvládla túto povahovú skúšku a teda je ďaľšou chovnou fenkou v našej CHS. Tejto bonitácie sa zúčastnil aj náš odchovanec Eranis ktorý tiež s úžasným výsledkom splnil túto skúšku a aj on je už chovný pes z našej CHS. 
Veľké ĎAKUJEM Eranisovej úžasnej majiteľke Evičke,za to že s Eranisom absolvovali aj túto povahovú skúšku a samozrejme im aj GRATULUJEME :-) 
 
24.6.2017 som dostala super správy od majiteľov našich odchovancov.
V tento deň sa totiž zúčastnili výstavy a to klubovej výstavy v Nemecku - GASAN z Babanovho vŕška tr. Mladých - Excellent 2 (2/4), Huracan z Babanovho vŕška tr. Dorast - Veľmi nádejný 1, Catja z Babanovho vŕška tr. Otvorená - Veľmi Dobrý a ako naša Chovateľská stanica sa umiestnili na krásnom 2.mieste !!!! Posudzovateľ bol pán Alain Thevenon a je z domovskej krajiny odkiaľ Beauceron pochádza a teda z Francúzka.
Velikánske GRATULUJEME a ĎAKUJEME ich majiteľom za super prezentáciu našej CHS !!!! 
No a v Českej Republike na MVP výstave v Brne sa prezentoval GAZZ z Babanovho vŕška, kde v tr. Strednej získal krásne hodnotenie Excellent 1, CAC !!! Posudzoval - Petr Řehánek (CZ)
Veľmi pekne tiež ďakujeme jeho majiteľke za jeho prezentáciu a velikánske GRATULUJEME !!! 
 
6.-7.5.2017 sme sa s Fay zúčastnili Medzinárodnej výstavy v Lučenci,kde Fay získala krásne posudky: 
     6.5.2017 tr. Stredná: Excellent 1 (1/2), CAC, CACIB, BOB - posudzovateľ: Kardas Vilmos (HU)
       7.5.2017 tr. Stredná: Excellent 1, CAC, CACIB, BOS - posudzovateľ: Tibor Havelka (SK)
                                    
         
                                                     
 22.4.2017 dnes som dostala super správu a to že naši dvaja odchovanci Cirko a Gazz z Babanovho    vŕška sa zúčastnili Medzinárodnej výstavy v Českých Budejoviciach kde Cirko v tr. Otvorenej získal  Excellent 1, CAC, Res. CACIB a Gazz v tr. Mladých získal Excellent 1, CAJC, BOJ !!!
 Obidvom a aj ich majiteľkám samozrejme veeeľmi GRATULUJEME a ĎAKUJEME !!!  
 
 19.4.2017  z FCI pre našu Ditu prišiel diplom s udelením titulu CIE - Interšampion !!!
                                  
 
14.4.2017 sme sa s Fay zúčastnili na Veľkonočnej Oblastnej výstave - Vlčkovce, kde získala výborné  výsledky: tr. Stredná: EXCELLENT1, Víťaz triedy, Oblastný víťaz Feny (1/2) a tak sme sa  zúčastnili aj v  záverečkách.:-)  2
 Posudzovateľ: Tibor Havelka
 v Záverečnom kruhu: 1.Miesto - Najkrajšia fena výstavy zo všetkých plemien a skupín FCI !!! :-) 
 Posudzovateľ: Vladimír Javorčík (SK) 
                                   
                  
                      
 
8.4.2017 NVP Ostrava (CZ):
 DORIAN z Babanovho vŕška - EXCELLENT1 (1/2), CAC, BOB, Národný víťaz
 GAZZ z Babanovho vŕška - EXCELLENT1 (1/3), CAJC 
 Posudzovateľ: Ing.Jaroslav Matyáš (SK)
                  
 
 2.4.2017 MVP-Duo CACIB in Bratislava:
 ERANIS z Babanovho vŕška - EXCELLENT1 (1/2), CAC, CACIB, BOB, 3.BIG, Nominácia CRUFTS 2018!!!!
 DORIAN z Babanovho vŕška - EXCELLENT 1, CAC, Res.CACIB
 FAY z Babanovho vŕška - EXCELLENT1, CAC, CACIB, BOS, Nominácia CRUFTS 2018
 Posudzovateľ: Lozic Željko (RS) 
 Posudzovateľ v záverečnom kruhu FCI1: Tibor Havelka (SK)
      
 
 1.4.2017 MVP Duo-CACIB Bratislava 
 FAY z Babanovho vŕška - EXCELLENT1, CAC, Res.CACIB
 ERANIS z Babanovho vŕška - EXCELLENT2, Res.CAC, Res.CACIB
 GALLARDO z Babanovho vŕška - EXCELLENT1
 (Judge: p. Tibor Havelka) 
 Veľmi pekne ďakujem Evička
, za prezentáciu a myslím si že aj pekné predvedenie tých našich čertíkov Eda a  Galliho a jasné že GRATULUJEME a tešíme sa s Vami :-)  
 Rovnako veľmi pekne ďakujem našej super handlerke Karinke 
                                        
 
18 - 19.2.2017 sa na výstave psov v Bratislave zúčastnil náš odchovanec ERANIS z Babanovho vŕška aj  s jeho majiteľkou, kde získali super hodnotenie a to:
 19.2. - v tr.Šampionov: EXCELLENT1, CAC,BOS (Piskay Vladimír, SK)
 18.2. - v tr.Šampionov: EXCELLENT2 (Jančík Leoš, CZ) 
 Veľmi pekne ďakujem Evke, majiteľke našeho Eranisa za jeho prezentáciu aj keď Evka mala určité  zdravotné problémy a aj za super strávené chvíľky s nimi v ich spoločnosti čo som bola aj ja v sobotu  troška povzbudiť a hlavne stretnúť sa s  nimi, ako aj Karinke Štibravej za Eranisove super predvedenie  v sobotu a aj jej maminke Hanke Štibravej, že ma zobrala na túto akciu !!!  
                                                 
 
14.- 15.1.2017 sme boli s Fay na Medzinárodnej výstave v Nitre v triede Strednej,kde získala krásne tituly: 2x EXCELLENT 1 (1/2), 2x CAC, 1x CACIB, 1x BOS
Na tejto výstave sa zúčastnili tiež Evka s našim odchovancom Eranis z Babanovho vŕška,kde v triede Otvorenej získal aj on perfektné tituly:
2x Excellent, 2x CAC, 2x CACIB 1x BOS, 1x BOB a splnil podmienky pre šampionát a teda Eranis je Slovenský Šampion Krásy !!! :-)
Samozrejme obrovské GRATULUJEME a tiež ĎAKUJEME jeho majiteľke Evke a Eraniskovi !!! 
        
     
            
                           
                                                                2016 
  3.-4.12.2016
  sme sa s Fay zúčastnili na Medzinárodnej výstave DUO-CACIB v Nitre kde v triede Mladých získala Fay   krásne výsledky Excellent 1, CAJC a tým splnila podmienky pre udelenie JUNIOR CHAMPION                 Slovensko.
  Tejto výstavy sa zúčastnili tiež naši dvaja odchovanci Eranis a Beryl, kde Beryl splnil podmienky pre     udelenie CHAMPION Slovensko a Eranisko musí počkať na druhú sezónu kde potrebuje jeden titul       CAC  aby splnil podmienky pre udelenie CHAMPION Slovensko a tiež som sa dozvedela že Eranis získal HUNGARIA SHOW CHAMPION !!! :-) Eraniska bol povzbudiť  aj náš     ďaľší  odchovanček Gallardo, ktorý žijú v spoločnej domácnosti u perfektnej majiteľky Evičky :-)  ♥
  Všetkým veľmi pekne ďakujeme a GRATULUJEME že ich majitelia takto pekne prezentujú. 
  Ďaľšiu super správu máme z Nemecka, kde sa náš odchovanček EGIR s jeho majiteľkou zúčastnili Rally   Obedience pretekov kde z 21 tímov získali 3.miesto s krásnymi 94 bodmi zo 100 !!!
 
              
                     
                                                                           
 
                                   
                                      
                                                                            
 
                       
 
  5.11. - 6.11.2016 sa FAY z Babanovho vŕška a aj Dorian z Babanovho vŕška zúčastnili na MVP Duo-     Cacib Danube Bratislava v triede Mladých, kde získali:
 
  6.11.2016 - Fay  -  EXCELLENT 1, CAJC, BOS, Nominácia na CRUFT 2017
  Judge: M. Václavík (CZ)
 
  5.11.2016 Dorian - EXCELLENT 1, CAC, R.CACIB  a Fay - EXCELLENT 1, CAJC, BOB
  Judge: A. Kazmierski (PL)
                        
 
 
  11.10.2016 sa Brianke narodilo 7 nádherných šteniatok - psíkov. 
 
  21.8.2016 nám vrátili nádhernú fenočku FAY z Babanovho vŕška z dôvodu jej neprijatia inou               smečkou a nastávali tam konflikty ktoré vyvolávala smečka Corgov a majiteľka to už nevládala           korigovať !!! Naše feny Fay prijali super a už patrí do našej svorky,aj keď Dita sem tam zavrkla na       Fay kvôli tomu že Fay je riadne hravá a Dita keď nemá náladu na hranie sa, tak chce mať pokoj a teda   tak reaguje že zavrčí aby jej dala pokoj ale to robí aj na naše ostatné feny.
  No už večer sa spolu naháňali a hrali :-)
 
  5.8.2016 S Ditou sme sa po prvý krát zúčastnili 4 dňovej výstavy v Chorvátsku ktorá sa konala v noci    v dňoch 28. - 31.7.2016 kde Dita získala naozaj výborné výstavné hodnotenia a tým splnila                  podmienky  pre udelenie Champion Chorvátska, Dita tiež splnila podmienky FCI pre udelenie titulu        C.I.E. !!!!
   Som na Ditu veľmi hrdá a neskutočne sa tešííííím a tiež veľmi pekne ďakujem našej handlerke              Karinke Štibravej za vystavovanie našej Dity !!!!! :-)
   Tu sú výsledky Dity z tr. Otvorenej Split - Chorvátsko:
   31.7.2016, 4-Summer night shows in Split
   Excellent, CAC, CACIB, BOS
   Judge: Manola Poggesi, (IT)
 
   30.7.2016,4-Summer night shows in Split 
   Excellent, CAC, BOS :-)
   Judge: Revaz Khomasuridze, (RU)
 
   29.7.2016, 4-Summer night shows Split 
   Excellent, CAC, CACIB, BOS
   Judge: Pero Božinovski, (MK)
 
   28.7.2016, 4-Summer night shows Split 
   Excellent, CAC, BOS :-)
   Judge: Pedro Sanches Delerue, (PT)
 
 10.-12.6.2016 sa zúčastnili na Národnej a Medzinárodnej výstave, títo naši odchovanci: 
  trieda Stredná - ERANIS z Babanovho vŕška: 3x CAC, 1x CACIB, 1x R.CACIB, 1x BOS, 1x BOB,                                                                           Nominácia na CRUFTS 2017 :-) 
                                           (Eranis je čakateľom na Šampion Slovenska)
  trieda Otvorená - Beryl z Babanovho vŕška: EXCELLENT 2, R.CAC, Veľmi Dobrý 2 :-)
                                             (Beryl je čakateľom Šampion Slovenska)
  trieda Šampionov: Dita z Babanovho vŕška: 3xCAC,1xCACIB,1x R.CACIB,1xBOS,Nom. na CRUFTS 2017
          (Dita splnila podmienky na Grand Šampion Slovenska a teda je náš nový Grand Šampion)
                                  
                             
 
 7 - 8.5.2016 sa zúčastnil náš Eranis z Babanovho vŕška na Národnej a Medzinárodnej výstave v Lučenci, kde v triede Strednej získal nádherné ocenenie a to 2x EXCELLENT, 2x CAC, CACIB, 2x BOB, Víťaz Slovensko a 3. miesto BIG v FCI1 !!!! 
7.5.2016 sa na tejto výstave tiež zúčastnila naša CEDRA z Babanovho vŕška, kde tiež získala krásne výsledky a to EXCELLENT1, CAC, BOS a týmto splnila podmienky pre udelenie GARND ŠAMPION SLOVENSKA !!! :-) ♥ ♥ ♥
Veľmi im všetkým GRATULUJEME a obrovské ĎAKUJEM ich majiteľom za prezentovanie našich odchovancov s krásnymi výsledkami :-) ♥ 
                             EXCELLENT 1, CAC, CACIB, BOB, 3.MIESTO BIG V FCI1
                                              
 
  18.2.2016 sa zúčastnila pani Evka s našim Eranisom na MVP výstave v Maďarsku v triede Mladých, kde získali krásny posudok EXCELLENT 1, CAJC (HPJ), BOB !!!!  GRATULUJEME !!!!! :-)
Posudzovateľ: Vojislav Al-Daghistani
                     
 
 
  16.1.2016 sme sa zúčastnili s Ditou na MVP výstave v Nitre kde sme potrebovali získať 1 CAC pre jej splnenie podmienky pre získanie titulu Šampion Slovenska Krásy. Dita bola v triede Otvorenej, kde získala EXCELLENT 1, CAC a Res. CACIB. Tímto získala aj Slovenský Šampion Krásy !!!! 
Na tejto výstave bol aj náš Eranisko kde získal krásny výsledok EXCELLENT 3 a oni boli aj v nedeľu 17.1.2016 de tiež získali krásny výsledok EXCELLENT 2 v triede Mladých !!! :-) Týmto veľmi pekne ďakujeme a GRATULUJEME Eraniskovej majiteľke p. Evke za krásne výsledky a za tiež za prezentovanie Eraniska nakoľko ho chceli len ako super parťáka a kamoša a vôbec nejako nechceli riešiť výstavy ako také nakoľko s tým nemá p. Evka celkovo nejaké skúsenosti !!! :-) Prajeme jej len tak ďalej ako aj ostatným majiteľom našich odchovancov :-) 
 
 9.1.2016 sa náš Dorian z Babanovho vŕška zúčastnil na Hanáckej národnej výstave v Brne, kde v tr. Otvorenej získal EXCELLENT 1, CAC !!!! Gratulujeme Hanka a Dorianko :-) 
 
 
2015
 
  26.12.2015 sme uskutočnili párenie našej nádhernej fenky DITA z Babanovho vŕška s krásnym psom COLIN Mereva !!! :-)
  
 28. a 29.11.2015 sme sa s Ditou zúčastnili na MVP v Nitre kde v sobotu 28.11.2015 sme s Ditou absolvovali okrem výstavy aj povahový test pre jej uchovnenie :-) Dita bola úžasná v sobotu 28.11.2015 získala v tr. Otvorenej EXCELLENT 2 a urobila výborne povahový test, kde získala chovnosť A to znamená najvyššiu teda najlepšiu známku !!!! V nedeľu na výstave získala v triede Otvorená - Excellent 1, CAC, CACIB, BOS :-) V tieto obidva dni sa zúčastnili výstavy aj ERANIS a ETHAN, kde Eranis získal 28.11.2015 v tr. Mladých - EXCELLENT, CAJC, BOB a 29.11.2015 v tr. Mladých: EXCELLENT 1, CAJC, BOB  a tiež TOP 6 in BIG OF FCI 1 :-) Ethanko získal VD 3 !!! Veľmi GRATULUJEME :-) 
 
 24.11.2015 som sa dozvedela že viacerí naši odchovanci zložili skúšky!!!! 
 Arieta z Babanovho vŕška -  IPO RH-TB (Rescue dog, Pes Záchranár) je to najvyšší stupeň - ako IPO 3 
 Dorian z Babanovho vŕška - ZZO1 (poslušnosť)
 Cirko z Babanovho vŕška -   ZZO1 (poslušnosť)
 Ethan z Babanovho vŕška -  Z1 (Beginner - Rescue dog, Začiatok - Záchranársky pes)
 Všetkým majiteľom ako samozrejme aj našim odchovancom veeeeľmi GRATULUJEME a ĎAKUJEME!
 
 4.11.2015 sme s Ditou úspešne dokončili kurz pasenia
                                      
          
          
10.-11.10.2015 v tieto obidva dni sa zúčastnil na Maďarskej výstave v Komárne náš odchovanec Eranis z Babanovho vŕška kde v sobotu 10.10.2015 získal v triede Mladých krásne hodnotenie Excellent 2, no a v nedeľu 11.10.2015 získal v tej istej triede EXCELLENT 1, CAJC, DERBY WINNER !!!!
 Tejto výstavy sme sa tiež zúčastnili s Ditou z Babanovho vŕška kde Dita získala v triede Strednej  krásne hodnotenie EXCELLENT 1, CAC, CACIB, BOS !!!! :-)  
 
10.10.2015 sa prvý krát zúčastnila Medzinárodnej výstavy v Českých Budejoviciach Eluria z Babanovho vŕška v triede Mladých kde získala z pomedzi troch fenočiek nádherný posudok s hodnotením EXCELLENT 1, CAJC, BOS !!!! Som nesmierne hrdá na Eluriu ako aj na jej majiteľov !!!! Veliké ĎAKUJEM!!! 
                              
 
  29.9.2015 sa v našej CHS narodilo 8 krásnych šteniatok (5psíkov + 3fenky) čierno-pálené
  zo zahraničného spojenia, Japper du Dragon Noir & Briana z Babanovho vŕška :-)
                          
 
   22-23.8.2015 sme boli s Ditou na výstave DUO-DANUBE v Bratislave, kde znova získala super            hodnotenie a to 2x EXCELLENT 1, 2x CAC, 2x CACIB, 2x BOS !!!!
   Handling: Karinka Štibravá :-)
   Na tejto výstave v nedeľu 23.8. sa zúčastnili aj dvaja naši odchovanci z E vrhu - ERANIS a ETHAN kde    Ethan získal v triede Mladých: Excellent 1, CAJC, Junior BOB a Eranis v triede Mladých VD 2 !!! :-)
   Čo sa týka Eranisa si myslím že to nebolo veľmi správne hodnotenie nakoľko mal krásne predvedenie    a je to nádherný psík a tak si myslím že nie je na VD, ale tak stane sa. 
   Samozrejme že im všetkým GRATULUJEME a ďakujeme za ich super zvládnutie prvých vystavovaní.
   Na tejto výstave nás boli podporiť v sobotu aj majitelia s našou Ender s ktorou bohužiaľ nemám           žiadnu fotku z tohoto našeho stretnutia a s Egirom ktorý žije v Nemecku a boli akurát tu na Slovensku   na dovolenke!!! Sme veľmi radi že šteniatka prospievajú naozaj super a majitelia sa o nich naozaj         výborne starajú !!!! Ďakujeme im za to !!! ♥ :-)
                                                Ethan, Lisy, Egir, Dita, Eranis
                                
                   ETHAN                                  ERANIS                                 DITA
           
 
    16.8.2015 sme sa s Ditou zúčastnili Oblastnej výstavy vo Vrbovom, kde v triede Strednej získala          Excellent 1, Oblastný Víťaz :-) 
     Posudzovateľ: p. Gabriela Ridarčíková (SK)
 
    11.7.2015 sme sa s Ditou zúčastnili Českej Klubovej výstavy Beauceronov v Příbrame!!!!
    Trieda stredná:  EXCELLENT 2, Res. CAC !!! :-)
    posudzovateľ: Leoš Jančík
    Môj názor na pána posudzovateľa: je že je neprofesionálny hlavne čo sa týka nevhodnými narážkami     a vyjadreniami sa s ktorými strápňoval mnohých majiteľov :-(
   Inak zorganizovaná výstava bola naozaj super a bolo tam veľa perfektných majiteľov ako aj Bosíkov.     :-)
   
 
 
  10 - 9.5.2015 Sme sa s Ditou zúčastnili výstavy Novohrad Lučenec, kde Dita získala úúúžasné výsledky:
  10.5.2015 - tr. Stredná: Excellent 1, CAC, CACIB, BOB, TOP 6 o BIG zo skupiny FCI 1 a v rámci záverečného kruhu skupiny FCI 1 salašníckych a ovčiarskych všetkých plemien dospelých, bola Dita vybratá do užšieho výberu a to medzi prvých 6 najkrajších plemien !!!!
  Posudzovateľ: Tibor Havelka (SK)
  Záverečný kruh: Jaroslav Matyáš (SK) 
 
  9.5.2015 - Tr. Stredná: Excellent 1, CAC, BOB
  Posudzovateľ: Jaroslav Matyáš (SK)
                                                    
  Tejto výstavy sa rovnako zúčastnila aj naša fenka Cedra, ktorú máme v spolumajiteľstve s Andrejkou     Hoffareiterovou Krajčovičovou a kde získala tiež perfektné výsledky!!!
  9.5.2015 tr. Otvorená: Excellent 1, CAC
  posudzovateľ: Jaroslav Matyáš (SK)
  10.5.2015 tr. Otvorená: Excellent 1
  posudzovateľ: Tibor Havelka (SK)
                 CEDRA týmto splnila podmienky pre jej udelenie titulu - Šampion Slovenska
  
                            JCHSK - DITA                                     CHSK - CEDRA 
              2x Excellent 1, 2x CAC, CACIB. 2x BOB              2x Excellent 1,  CAC
                     
                                                  Dita & Cedra,  polosestry 
                                                           
  
  25.4.2015 Sme sa s Ditou zúčastnili Slovenskej Klubovej výstavy Beauceronov, kde Dita získala nádherné výsledky a to v triede strednej Excellent 1, CAC a vybojovala tiež Klubovú víťazku Feny a BOS !!!!!
 Posudzovateľ: p. Helena Dvořáková
 Veľmi pekne a veliké ĎAKUJEM patrí našej novej mladučkej handlerke Karinke Štibravej ktorá s Ditou naozaj odviedla super prácu a veľmi pekne Ditu predviedla !!!!! :-)
 
                          Slovenská Klubová výstava Beauceron - 25.4.2015
            DITA z Babanovho vŕška - tr. Stredná: Excellent1, CAC, Klubový Víťaz, BOS
                                        Posudzovateľ: p. Helena Dvořáková
                               
   
 
  28.2.2015 Včera som sa bola pozrieť na Medzinárodnej výstave psov v Nitre, kde som bola podporiť naše šteniatko psíka ETHAN z Babanovho vŕška (Balboa x Briana) a tiež jeho majiteľkú ktorý to išli prvý krát vyskúšať do výstavneho kruhu v triede šteniat!!!! Ethanko a jeho majiteľka Dominika boli úžasný akurát musia čo to potrénovať ukazovanie zúbkov Ethana lebo toto krpec nechcel urobiť a teda hodnotenie z tejto výstavy získal NÁDEJNÁ 1 !!!! 
 Verím že jeho budúca výstava bude už lepšia a on sa to naučí a bude si výstavy čo to vychutnávať a teda super predvádzať a to nie len seba ale aj jeho zúbky !!! 
     
     
    
 
  26.2.2015 Naša Dita získala JUNIOR CHAMPION SR :-) Splnila všetky podmienky pre udelenie              Šampionátu!!! 
   Duo CACIB Nitra - 29.11.2014 in young class - Excellent 1, CAJC, Junior Winner 
   Duo CACIB Nitra - 30.11.2014 in young class - Excellent 1, CAJC, Junior Winner 
  IDS Bratislava 17.8.2014 - Excellent 1, CAJC
  Tiež sme dali Dite robiť RTG kĺbov a lakťov ako aj OCD a Spondylózy a výsledky sú takéto: DBK A/A,     DLK 0/0, OCD - NEGATíV, Spondylóza - NEGATíV !!!!! Som veľmi šťastná
      
                                      
 
  DORIAN z Babanovho vŕška náš nádherný brat Dity, náš odchovanec syn (Graal x Gera) tiež splnil všetky podmienky pre udelenie Šmpionátu a teda je JUNIOR CHAMPION CZ !!!!! Som veľmi šťastná a tiež pyšná na Dorianka ako aj na jeho paničku Hanku, ktorá v podstate len začína s výstavami a majú takéto úspechy !!!!! GRATULUJEME Hani a Petr :-) ♥ ♥ ♥
              
                                     
  Včera 25.2.2015 sme dostali perfektnú správu od Dorianových majiteľov a to,že Doriankove RTG           výsledky bedrových kĺbov sú DBK A/A a lakťových kĺbov sú DLK 0/0 !!!!!!
  Gratulujeme a som naozaj veľmi šťastná :-)
 
   
 CIRKO z Babanovho vŕška,náš nádherný psík - syn (Farceur x Gera) získal na výstavách vždy  známku EXCELLENT, zdárne absolvoval skúšku BH VT, tiež TAN test pre udelenie chovnosti, kde získal  RECOMMANDÉ - Excellent s bodmi TAN testu: 10,9,9 a RTG DBK 0/1, DLK 0/0, 
 CIRKO je teda náš ďaľší CHOVNý PES !!!!! 
 GRATULUJEME jemu a tiež jeho majiteľke Ade :-)
    
                                   
 
 
2014 
  25.10.2014 Po dlhšej dobe doplníme novinky, informácie o našich odchovancoch a čo máme nové v     našej CHS: 
  Krásne výstavné úspechy našeho Doriana z našeho vrhu D: 
  25.10.2014 Ćeská špecialna Beauceron klubová výstava- Zbraslav u Brna
    tr. Mladých - psy:
    DORIAN z Babanovho vŕška - EXCELLENT 1, CAJC (v konkurencii 5 mladých psov)
    (posudzovateľ: Jean Kerfriden  -  FR)
 
  24.10.2014 Národná výstava Brno - tr. Mladých psy:
   DORIAN z Babanovho vŕška - EXCELLENT 1, CAJC, BOJ, Najlepší mladý pes, Víťaz triedy !!!!
  (judge: Korózs András HU)
 
 23.10.2014 European dog show Brno - tr. Mladých psy :
   DORIAN z Babanovho vŕška - EXCELLENT 2
   (judge: Chapiro Boris - FR)
                                                   
  (Graal de l´Ame du Loup x Gera Horla Slovakia)
 
   17.8.2014 sme sa s Ditou zúčastnili na Medzinárodnej výstave kde v triede mladých získala krásny       výsledok EXCELLENT 1, CAJC !!!!
                                       
 
   5.7.2014 sme dostali výbornú správu od spolumajiteľky našej Cedry s ktorou sa zúčastnili Národnej výstavy vo Veľkej Ide a kde Cedra získala v triede strednej nádherné tituly Excelent 1, CAC, BOS!!!!
 Som nesmierne šťastná a tiež naozaj veľmi pekne ďakujem Andrejke Hoffreiterovej a jej rodine,ktorá má našu Cedru v spoločnom držaní a u ktorej Cedra žije!!!
 
  8.6.2014 sme dostali správu od majiteľa Dorianka (Graal x Gera) z našej Chs, kde sa zúčastnili Českej Klubovej výstavy Beauceronov s nádherným posudkom a známkou Veľmi nádejná 1 a kde boli v jeho triede Dorastu psi celkovo traja. Naozaj im veľmi pekne gratulujeme a prajeme im len tak ďalej!!!! 
 
  6.6.2014 mi písala majiteľka našeho Cirko z Babanovho vŕška kde mi oznámila výsledky RTG kĺbov a  to: DBK 0/1, DLK 0/0 a tiež že Cirko úspešne zložil skúšku BH IPO!!! 
 Samozrejme veľmi gratulujeme !!!!
   
 
 12.4.2014 sme dnes absolvovali s Brianou skúšku BH, ktorú úspešne splnila. 
   
                                            
 
                                            
 
  5.4.2014 sme sa zúčastnili s našou poslednou fenočkou z vrhu D - Ditou na Slovenskej klubovej výstave         Beauceronov kde v triede šteniatok získala najvyššiu známku a to Veľmi Nádejná 2.
Okrem Dity sa na tejto klubovej výstave zúčastnili aj naše odchovy a to :
 Psy
 tr. Otvorená
 Aristo z Bv  Excellent 2, R.CAC,
 Beryl z BV   Excellent 4
 tr. stredná:
 Cirko z Bv   Excellent 2
 
 Feny
 tr. Otvorená
 Bessie z Bv  Excellent 2
 tr. Stredná
 Cedra z Bv   Veľmi dobrá 3
 tr. šteniat
  Dita z Bv    Veľmi nádejná 2
 
 Posudzovateľ: pán Tibor Havelka
 
 
 6.4.2014  Bola Bonitácia kde zbonitovala s výborným výsledkom EXCELLENT naša odchovankyňa BESSIE z Bv
 
 
2013 
   2.11.2013  Včera urobila Arietka, fenka z našeho A vrhu úspešne skúšku podľa Medzinárodného skúšobného poriadku        IPO R a konkrétne RH T E!!!  Som nesmierne šťastná a tiež pyšná na Arietku a veľmi gratulujeme a ďakujeme jej          majiteľom Matejovi a Lucke! 
 
 
  28.10.2013 sa v našej CHS narodili krásne šteniatka (1psík a 3fenky) zo spojenia Graal de l´Ame du Loup  x  Gera     Horla  Slovakia.
 
  21.9.2013 sme sa zúčastnili s Briankou špecialnej klubovej výstavy v ČR (Milevsko), kde bolo prihlásených 79 Beauceronov a ktorú posudzoval rozhodca ALAIN THEVENON z domovskej krajiny tohoto úžasného plemena a to z FRANCÚZKA. 
 Na tejto výstave sa tiež zúčastnili v triede mladých naši dvaja odchovanci z vrhu C a to CIRKO z Bv - EXCELLENT 4 a CIARA z Bv - EXCELLENT (10 mesačný). Bola to pre ich majiteľov úplne prvá skúsenosť s výstavou kde získali naozaj perfektném ohodnotenie (podotýkam pre nás všetkých chovateľov tohoto plemena je hodnotenie od posudzovateľov z domovskej krajiny FRANCÚZKA najdôležitejšie zo všetkých výstav !!! ) 
 
BRIANA z Babanovho vŕška 
        
trieda Stredná-feny:  EXCELLENT 3
posudzovateľ: Alain Thevenon (FR)
  ------------------------------------------------------------------------------------------------- 
CIRKO z Babanovho vŕška
    
trieda Mladých psy:  EXCELLENT 4
posudzovateľ: Alain Thevenon (FR)
  -------------------------------------------------------------------------------------------------
CIARA z Babanovho vŕška
  
trieda Mladých feny: EXCELLENT
posudzovateľ: Alain Thevenon (FR)
   -----------------------------------------------------------------------------------------------
 
 14.-15.9. sa zúčastnili Andrea Hoffreiterová s Cedrou na výstave MVP Lučenec v triede mladých kde získali po obidva dni hodnotenie Excellent 3 a týmto im obom veľmi gratulujeme a ďakujeme k perfektnému hodnoteni, nakoľko to bolo ich úplne prvá premiéra čo sa týka výstav  
 
 14.8.2013 Dnes som sa dozvedela veľmi smutnú správu a to, že zomrel CAZAN Els Pastors de la Sandra  otec našich šteniatok z A vrhu. Poznala som ho osobne a poviem že to bol PÁN PES s nádherným exteriérom,výbornou povahou a s vynikajúcim pracovným ako aj športovým talentom.
Nikdy na Cazana (domácky volaného Costaud) nezabudenem!!!! 
                                                                                  R.I.P. COSTAUD 
 
  
30.5.2013 sme sa zúčastnili s Brianou a tiež Cedrou klubovej výstavy Slovenského Beauceron Klubu v Zálesí a tiež s Briankou na Bonitácii pre jej uchovnenie. Okrem nás tam prišli tiež majitelia s našimi odchovancami Cirkom, Berylom, Aristom a Bessie ktorý získali krásne hodnotenia a môžete si ich pozrieť v sekcii Odchovy pod vrhmi A, B, C. Majiteľ s Aristom tiež absolvoval Bonitáciu pre uchovnenie a ktorú tiež zvládol ako naša Briana.
 Takže to znamená,že sú už Chovný jedinci a môžu byť použitý k reprodukcii kvalitných šteniatok. :-)))
 
  2.2.2013 od nás odcestovali do nových rodín posledný naši 2 chlapci CZAR a CEDRIK.Prajeme im všetkým dlhé,šťastné a hlavne radostné spoločné nažívanie.
 
 5.1.2013  dnes od nás dcestovalo k novým majiteľom do nového domova v CZ, prvé naše šteniatko fenočka CIARA.Prajeme jej a aj jej novým majiteľom to najlepšie a najkrajšie spoločné nažívanie a hlavne veľa úspechov.
2012.
 
  14.12.2012  Šteniatka nám rástú ako z vody,už majú aj zúbky,sú veľmi zvedavé,temperamentné,nebojácne a už niekedy keď sa im niečo nepáči ohladne nejakých neznámych zvukov,tak to dajú znať svojím rozkošným štekotom.Na svojich nových a milujúcich majiteľov čakajú 2 psíci - CEDRIK čierny s pálením, CIRKO harlekýn a 2 fenočky CEDRA čierna s pálením a Catja čierna s pálením.
Fotgrafie šteniatok pravidelne každý týždeň pridávane do sekcie šteniatka a aj do Rajce linku pre každého zvlášť určenému šteniatku.
 
 30.11.2012 Dnes majú narodeniny a to 1 rok naše šteniatka vrhu B a preto im všetkým zároveň aj ich majiteľom veeeľmi  gratulujeme a prajeme všetkým veľmi veľa zdravíčka a aby svojim majiteľom robili len samú radosť!!! :D ♥
 No a toto platí aj pre šteniatka vrhu A a ich majiteľov,ktoré mali tiež narodeniny no už 2 rôčky a to 27.11.2012!!! :D ♥
 
 GRATULUJEME všetkým A-čkovým aj B-čkovým šteniatkam!!!! ♥ ♥ ♥ 
  
 
 18.11.2012 ráno o 6,40 hod. sa našej chovnej,krásnej a úspešnej fenke Gere a to isté platí aj pre otca Farceura narodili krásne šteniatka.4 psíkovia (2 harlekýni,2 čierny s pálením) a 4 fenky(1 harleýín,3 čierne s pálením).Tieto šteniatka môžete pozorovať ako rastú a vyvíjajú sa v danej sekcii " Šteniatka ".
 
 
  28.10.2012 včera 27.10. som sa s Briankou zúčastnila Klubovej výstavy kde získala výborné ocenenie.Viacej sa dozviete a dočítate v sekcii BRIANA z Babanovho vŕška v podsekcii výstavy.
No a som sa dozvedela ešte jednu výbornú správu a to že Amber z našeho A vrhu úspešne absolvovala bonitáciu a RTG kĺbov A/A a tým pádom je už  CHOVNÁ FENA v Čechách!!!!! GRATULUJEME Amberke a aj jej perfektným majiteľom a veľmi ďakujeme !!!
Včerajší deň bol úžasný ako aj správy ktoré som dostala!!!
 
11.10.2012 sme boli s Gerou u veterinára aby sme sonografickým vyšetrením zistili,či bude mať Geruška šteniatka.S velikou radosťou Vám oznamujeme,že Geruška bude znova maminka!!!
 
   10.10.2012  V podsekcii výcvik v Gera Horla Slovakia a Briana z Babanovho vŕška sú pridané fotky z akcie stretnutia a výcviku bosíkov v MKK Alekšince.
 
   7.9.2012 som pridala nové fotografie do podsekcii foto galéria a aj výcvik v Briana z Babanovho vŕška!!!
 
  20.5.2012 sme sa zúčastnili s Brianou,Gerou a Berylom na výcviku pasenia oviec v Turanoch pri Martine,ktoré usporiadal Klub Border colii.Boli tam výborný ľudia so svojími psími miláčikmi,vyšlo perfektné slnečné počasie a to nehovorím o krásnej prírode ktorá sa nádherne vynímala.Ak chcete pozrieť fotečky z tejto akcii,kliknite si nižšie na FOTO. 
Tu je link s   Foto
  
 
  6.5.2012 Túto nedeľu som bola s Briankou na cvičáku v Alekšinciach,kde sme do auta zobrali aj jej brata Beryla s majiteľom a ešte mojeho kamaráta Stana s NO - Cami.Brianku musím veľmi pochváliť,lebo v rámci výcviku všetko zvládla na svoj vek 5mesiacov výborne.Kladina jej troška robí problém a to v tom,že veľmi po nej zbŕklo ide a nekontroluje si svoje labky a kôli tomu ju musíme ešte istiť pridŕžaním.Preskok cez prekážku má krásny a aj v rámci spätného.Privolávačka je nádherná aj s predsadnutím.Na koniec sme si precvičili aj výstavný beh,postoj a aj zuby.
Ak sa vydaria fotky,poprípade bude dobré video z tohoto výcviku,dodám sem z nich link.
 
  5.5.2012 V sobotu sme sa chceli zúčastniť čo sa týka záchranárskeho výcviku ktorý mal byť v Hlohovci,no nakoľko som musela ísť niečo súrne vybaviť do Bziniec,tak sme sa tejto akcii s veľkou ľútosťou nezúčastnili.Po obede sa nám ešte ozvala jedna naša veľmi dobrá kamarátka,že či by nemohla k nám prísť s jej synčekom Matúškom a 8mesačnou fenkou Bernskou salašníčkou Jessie.Jasné,že už keď sme nešli na tú akciu,tak som veľmi rada súhlasila,kôli Briane aby sa mohla pohrať aj s iným psom.Keď k nám prišli Briana sa veľmi tešila a bola aj veľmi rada,lebo hneď volala Jessie ku hrám.Gera bola opatrná a dávala veliký pozor na Jessie a si ju ak tak môžem povedať,veľmi dobre striehla.V podstate ju chcela zo začiatku pásť,ale na náznak mojeho hlasu som jej dala náznak,že je to šteňa a nech ju nechá pohrať a ponaháňať s Brianou.Aj tak dávala Gera velikánsky pozor a nespúšťala s Jessie oči.Predsa ide o jej dcéru a ako pravá matka nedovolí aby jej niekto ublížil.No návšteva bola kľudná a aj všetky feny prežili v zdraví a aj únavy z tej naháňačky.
Link na fotečky dodám neskôr:
 
 4.5.2012 Sme boli ja s Brianou aj s majiteľom Beryla Milanom Antálekom u veterinára v Seredi a zároveň socializovať v mestečku.U veterinára sme ich obidvoch poodvažovali,Brianka váži 23kg a Beryl 27-28kg.Berylovi skontrolovali uši nakoľko ich má kupírované a Brianke som ja dala pozrieť ušká či sú ok a či tam neni nejaký mierny zápal.Výsledok,krásne čisté ušká.Potom sme sa zobrali na prechádzku po mestečku,kde sme navštívili aj chovprodukt a kde sme sa troška zdržali.Obaja súrodenci sa správali vyrovnane.Brianka sa troška naľakala pri buchote kamiona a aj keď bola viacej frekventovaná časť si nebola až tak 100% istá,ale potom už bola celkom ok a krásne a kľudne išla.Každým dňom je Bria vyrovnanejšia a istejšia pri veľmi frekvontavaných hlavných cestách.
Pri rozlúčení sa s majiteľom našeho šteniatka Beryla,Milanom som ešte urobila pár fotiek Berylka.
 
29.4.2012 Som bola s Briankou na cvičáku v Alekšinciach.Prvé čo bolo sme si urobili poslušnosť a bola výborná,privolávačku,
kde si krásne predsadla,vyhladávanie v plentniach,kde tiež nesklamala a krásne ma vyhladala s vyštekaním na pamlsok,
potom sme vyskúšali preskoky,boli nádherné s krásnymi rezervami a na koniec kladinu.Tu sme ju museli ešte troška istiť lebo zadné pajdavé labky jej idú kade tade a Brianka si ich ešte nevie tak ustriehnuť akoby mala.Ináč krásne išla.Keď cvičili obrany aj s bičom,tak si to vôbec nevšímala aj keď na malú chvíľku si tú akciu pozerala,no nebola od nej žiadna reakcia.
Musím ju pochváliť,že bola výborná na druhý deň jej 5 mesiacov.
 
   22.4.2012 Sme boli Brianku troška socializovať v Nitre na burze,kde boli Farmárske trhy.Najprv bola úplne kľudná keď bolo menej ľudí a na parkovisku ale akonáhle sme sa dostali do davu ľudí a hangárou,tam už taká istá nebola.Musela som ju dosť povzbudzovať a veľmi chváliť,keď sa niekedy krásne uvolnila.Po prvý krát to nebolo bohviečo,no už keď sme si dali nejakú tú cigánsku sa uvolnila úplne a bol všetko ok.Zistila som že budeme musieť navštevovať takéto miesta viacej krát aby zistila,že sa nič nedeje a že si ju ja nedám a že sa dá na mňa spoľahnúť,keby potrebovala oporu odo mňa.Odtiaľto sme sa presunuli potom na cvičák do Alekšiniec,kde si sprvu povyzisťovala terén a ľudí.Potom sme si precvičili poslušnosť,ktorá bola na jej vek výborná,privolávanie bolo perfektné,vyhladanie za plentňou tiež zvládla bravúrne,nakoniec sme sa snažili prejsť kladinu.Zo začiatku sme ju museli veľmi istiť a na tretí krát už vybehla krásne ale istenie tam ešte bolo.Vyskúšali sme aj reakciu na bič,kde najprv zaštekala ale potom už sa iba obzrela a ticho pozerala.Dá sa povedať,že tento deň bol naozaj pre ňu dosť záťažový,lebo veľmi rýchlo večer zaspala a nebolo ju počuť ani v noci,čo nebýva jej zvykom lebo vždy výborne stráži a hlási každý pohyb.
 
   16.4.2012  Cez víkend sme mali s Briankou a Gerou akcie na ktorých som sa ja cítila výborne a dúfam,že aj moje dve  
   krásne fenky.V sobotu som sa s Briou zúčastnila výcviku záchranáriny,ktorý sa konal v starom kaštieli v Seredi.Najprv
   sme si zisťovali terén,kde boli aj veľmi tmavé miesta a nebolo tam vidieť ani na krok ale v ďaka baterke som to hlavne ja
   zvládla.Potom sme každý učastník dostali poradové čísla a následne sme vchádzali s úlohou vyhľadať v tme figuranta.
   Brianka bola trošku neistá,no ale napriek tomu to zvládla a figurantku Moniku našla.Síce ju nevyštekala ale našla.
   Na vyštekávaniach musíme popracovať,lebo pri vyhľadanej osobe musia psy štekať.
   Druhýkrát sa vyhľadávalo prikaštieli v rámci parku a stromov čo sú v okolí,ale my sme išli na vyštekanie.
   S nami ako pomoc a podpora išla aj Briankyna polosestrička Arietka z našeho A vrhu a krásne Brianku rozštekala
   aj s figurantkou Monikou.Bola som nesmierne šťastná a hlavne hrdá na Brianku že perfektne pochopila,čo sa od nej
    žiadalo.
 
    No a v nedeľu sme si išli troška vyskúšať cvičák do Dvorníkov.Brianka má výborný korystnícky pud a jej chytanie a zákusy
    boli celkom slušné.Krásne si vie korysť odnášať a len tak ľahko ju nepustí keď má veliký zápal preň.
    Poslušnosť jej išla tiež veľmi dobre a krásne má aj odkladačky pri vzruchoch.Pri privolávačkách má krásny a veľmi
    rýchli beh aj s výborným predsadnutím.Nebála sa ani biča,čo je pre mňa tiež výborné poznanie.
    S Gerou som si urobila poslušnosť a potom neskôr aj zákusy.Znova dala znať,že veľmi dobre kusne ale pre ňu je
    veľmi zaujímavý figurant a tak svoju korysť rýchlo pustí a prepne sa na figuranta.Toto musíme odbúrať a bude to ok.
 
    Pár fotiek z týchto akcií budú tu: http://gera.rajce.idnes.cz/Prvy_cvicak_Briana/
 
 15.3.2012 Včera 14.3.2012 od nás odcestovalo s novými majiteľmi do nového domova posledné naše šteniatko psík   Borko.Všetky naše šteniatka sú na území našej republiky Slovensku.
Brianka zostane u nás doma,Baška a Bessie žijú v Nitre,Beryl je v našej dedine vo Vinohradoch nad Váhom,Baryk je v Košiciach,Bad v Martine,Basko v Bratislave a Borko vo Vištuku.
Novým majiteľom prajeme všetučko dobré,veľa úspechov s našími krpcami a hlavne veľa trpezlivosti.Všetkým prajeme krásne,láskyplné a hlavne v spokojnosti a zdraví dlhé spoločné nažívanie!!!
 
 
 12.2.2012 Odcestovalo od nás len pár kilometrov do nového domova naše šteniatko psík BERYL z Babanovho vŕška k našemu kamarátovi a dá sa povedať vzdialenému susedovi pánovi Milanovi Antálekovi,ktorý žije v našej dedine vo Vinohradoch nad Váhom.Takže Beryla budeme určite vídať a aj budeme absolvovať spoločné prechádzky a akcie.
 
11.2.2012 Boli u nás na návšteve naši priatelia aj s ich psami:Lucka Offca a Duško s Beauceronkou Tessou z Modrej zeme,Labradorkou a orieškom Lukym,Lucka a MaťKO s našou Beauceronkou Arietkou z A - vrhu a Labradorkou Candy,Silvia a Tomáš s ich dvomi čiernymi orieškami.Bolo fantasticky,lebo šteniatka sa s nimi mohli všetkými zoznámiť a tým aj socializovať a naša Gera sa po dlhšej dobe mohla konečne s niekým ponaháňať.Všetci psy sa správali ukážkovo a aj sa výborne chovali k naším niekedy až dotieravým šteniatkam.No a šteniatka keď ich prvý krát zočili boli dosť ohromené,ale po kratučkej chvíľke už s dospelákmi šantili a tešili sa s nimi.
Takže spolu bolo u nás na dvore a v sade 10 dospelých psov s 8našimi šteniatkami a 10 ľuďmi v rátane mojej rodiny.
Skrátka nezabudnuteľný zážitok.
Ak sa podarí v sekcii šteniatka B bude aj video,ktoré robila Silwinka Olešovská a ktorej sa týmto a aj ostatným našim priateľom samozrejme chcem ešte raz krásne poďakovať za nádherne prežitý dník a za fotky a video.
       

 
TOPlist