Založiť novú webovú stránku alebo e-shopChcem nový web

Beauceron z Babanovho vŕška

GERA Horla Slovakia

       Plemeno: Beauceron  
                         GERA HORLA SLOVAKIA                  
        Champion SR  Junior Champion SR   Suka roka 2009-SBK.     
        
             
ZÁKLADNÉ MIERY: váha-39kg, výška v kohútiku-66,   dĺžka trupu-76,  šírka lebky-13,  dĺžka lebky-25,  dĺžka nosa-12, 
obvod hrudníka-75,  obvod záprstia-12,5.
VÝSLEDNÝ BONITAČNÝ KÓD: trieda chovnosti-A,typ-5,exteriér-4c,13b,kód povahy-I                                                                                
                                     Meno:          Gera Horla Slovakia
                                     Narodená:   10.10.2007
                                     Pohlavie:      sučka (female)
                                     SPKP:           1705
                                     Matka:          DRAGA Horla Slovakia
                                     Otec:             EYK HUGO spod Urpína
                                     Bonitácia:     Chovná - A
                                     RTG DBK:    L/P 1/1 ,,B"
                                     Zuby:             zhryz nožnicový úplný
                               Výstavy:       2x -  CAJC 
                                              6x -  CAC, 1x - res.CAC                               
                                                        2x -  CACIB, 2x - res.CACIB
                                                        1x - BOB
                                                                                              2x - V1, 1x - V3
                                                        V3 - Špecialna klubová výstava SBK 2008
                                                        VD - Svetová výstava Bratislava 2009
                                                        VD1 -Špecialna klubová výstava -SBK 2009
                                                                       V - ,,BÍTOV"Špecialna klubová výstava - ČBK 2011
Splnila podmienky a má udelený titul Ch SR
 
                                              Splnila podmienky a tým získala titul JCh SR
 
 
Udelený titul ,,Suka roka 2009 - SBK ".
 
 
 
 
Rodičia:
matka- DRAGA Horla Slovakia           otec- EYK HUGO spod Urpína
     Šampión SR,Klubový víťaz SR,                          Šampión H,Šampión SR mladých,Klubový víťaz H
                  DBK 0/0                                                                                            DBK 0/0
 
  maj.- p.Miroslav Dobák                                                           maj.- p.Attila Veszelka
  www.horlaslovakia.szm.com                                                             www.beaucerons.sk
  svetová výstava SR 2009 excelent 1,CAC,r.CACIB                  3- CAJC, 8- CAC, 5- CACIB,r.CACIB,6-BOB                                                     
 
           
 
 
Keď som si išla kúpiť beaucerona k chovateľovi p.Dobákovi,mala som si možnosť vybrať z dvoch sučiek a to Geru a Goru.Do oka mi padla hneď Gera,lebo keď sme k ním prišli a posadali sme si,tak Gera hneď ku mne pribehla.Gora bola dosť temperamentná a Gera bola taká kľudnejšia.Neviem,ale moje srdce sa počas tejto návštevy viac a viac prikláňalo ku Gere,skrátka mi padla hneď do oka,ale aj srdca.
Gera má mohutnú stavbu tela,široký hrudník,veľmi peknú hlavu,uši má dobre nasadené,má dobré zauhlenie,výbornú chrbtovú líniu,pekné tmavé oko,kratšiu srsť,má menej pálenia a nožnicový zkus.
Zistila som,že neni až tak vhodná na športovú kynológiu.Nemá až taký temperament a rýchlosť,aká by mala byť pri takýchto športoch.Má dosť ťažkú stavbu tela,vypadá to že je po jej otcovi.Ja som ho osobne nevidela,ale som to iba počula.Čo sa týka obrany reaguje veľmi dobre,ale sa prepája a zákusy tým pádom nie sú až také pevné.Pri obrane ju najviac zaujíma obranár a nie až tak rukáv,preto si myslím,že by bola vhodnejšia na asi ,,Ring".Má veľmi dobrú vytrvalosť byť kľudná pri cvičení a preto sa s ňou aj dobre pracuje.Aportovanie začína až teraz,ale najradšej má preťahovanie sa s niečím.V našom sade aport,alebo hodenie aportu do vody jej nerobí problém,ale na iných súšnych miestach zatiaľ viacmenej neaportuje,takže dá sa povedať,že neni až tak žhavá na aport.Tam ju zaujímajú iné pachy a nenormálne sa v tedy vie vyblázniť a vybehať.K ľuďom je dôverčivá,až by som povedala,keď jej ten človek dá príležitosť,tak je až taká vtierka.Má veľmi rada ľudskú spoločnosť a nehovorím o našej rodine.S nami keby mohla,tak by aj spala v posteli.So psíkmi je to však ale naopak,tých by som povedala,že nejako až tak nemusí.Keď sme sa išli s Gerou prejsť a okúpať na Kráľovú,tak na nás vybehli dvaja psy.Snažila som sa Geru chrániť svojím telom,ale najviac som na tých psov kričala.Ten krik ich troška prekvapil,ale aj tak išli po Gere.Našťastie za chvíľu prišiel ich majiteľ a odviedol ich do lodenice.Dá sa povedať,že to dopadlo dobre,až na kúsok vytrhnutej Gerinej srsti ktorú som zistila až doma.No ale na mojej psychike a určite aj Gerinej to niečo zanechalo.Od tejto chvíle psov ona veľmi nemusí a dáva to jasne najavo aj svojím cvakaním,vrčaním a štekotom.Gera je veľmi inteligentná sučka,veľmi rýchlo chápe čo od nej človek chce.Je aj veľmi vnímavá a to keď vám niečo je,snaží sa aj potom tak k vám správať.Neni bojácna,ani zbytočne nešteká až nato,keď sa jej niečo nepozdáva,alebo keď vás volá hrať sa s ňou,tak v tedy má taký svojský štekot a to už ja poznám.S našími ostatnými zvieratami je v pohode,ale najradšej by sa s nimi hrala a to až tak nejde pri jej velikosti.Chihuahua je dosť krehké stvorenie a preto,keď bosíčky k ním pustím,tak tam musí byť aj moja maličkosť.Gera je aj veľmi zvedavá a musí všetko očuchávať,čo je nové a ešte to nepozná.Má veľmi dobrý nos a chcela by som to aj pracovne využiť.
Musím povedať,že Geru by som za nič na svete nikomu nedala.Je to moja kamarátka,vtierka a moje srdiečko na celý život.Miluje našu rodinu a my milujeme ju.Je to moja zvieracia láska
 

 

Pes - Váhy (23.9. Až 23.10.)

 My, Psy - Váhy sme zameraní na udržiavanie súľadu a rovnováhy. Tento zmysel prelína väčšinou vlastností Váh. Pes sa silami v tomto znamení potrebuje prežívať situácie plné krásy a harmónie. S mojím znamením sa môže spájať agresivita, často sa však skrýva pod maskou pôvabu.

  Pre mňa sú dôležité vzťahy. Som Pes, ktorý vo svojej mladosti je veľmi družní a má rád spoločnosť ostatných. Ak nemám vo svojej blízkosti svojho pána, potom si nájdem niečo iné, treba plyšové zvieratko, topánku alebo kus koberca. Aj napriek túžbe po vzťahoch, som však často veľmi vrtkavý a náladový psík.

  Moji zlú náladu upokojí pekné okolie a som rád, keď na mňa niekto hovorí. Mám celkom v obľube hudobné nástroje, rovnako ako pekné a na pohľad zaujímavé psie hračky. Vo svojom psom detstve som naozaj rád v pokojnom a harmonickom prostredí.

   Keď počujem druhých hrať na hudobný nástroj alebo spievať, snažím sa ich odprevadiť svojím psím štekavým hlasom. Niekedy sa to môjmu okolie pozdáva, inokedy nie. Moje obľúbené pesničky sú zvlášť lyrickéj podoby.To, čo rád nemám, je búrlivý a nepokojne život.

  Už vo svojom psom detstve sa chovám radšej pokojne a zmierlivo, len preto, aby som sa vyhol nepríjemnostiam. Tiež ťažko nesiem hrubé slová, grobianske spôsoby a nepríjemné správanie. Vycibrenosť môjho psieho znamenia vyvoláva túžbu po kvalite vo všetkých stránkach života, a to len preto, že potrebujem pre svoj psí život rovnováhu.Pre mňa je veľmi ľahké vidieť na druhom psíkovi to, čo považujem za dokonalosť a cítiť sa potom nedokonalý,ak presne nerobím to isté. Mávam niekedy pocit menejcennosti, pretože verím, že iný psík je lepší než ja. Uč ma už od malička väčšej sebadôvere svojou pochvalou v podobne pohladenie alebo odmeny.

  Mám, rovnako ako každá Váha, problém s rozhodovaním.Neviem či vykročiť najskôr pravou alebo ľavou nohou, či sa najprv napiť alebo najesť. . Snaž sa pre mňa vymyslieť také cvičenia, kde sa budem musieť neustále rozhodovať pre jednu možnosť, tým mi pomôžeš a ja rýchlejšie splním úlohu, ktorý mi zadáš.

 
TOPlist